30 Nisan 2013 Salı

Friends


Aslında adını çok önceden duyduğum ama başlamaya üşendiğim bir dizidir Friends. HIMYM'dan sonra başlamak daha da zor gelmişti açıkçası ama izledikçe dizinin 90lı yılların fenomeni olan her şeyi taşıdığını ve HIMYM'ın neredeyse bütün bölümlerinde Friends'ten alıntılar yaptığını görebiliyorsunuz.

Friends içindeki sıcaklık arkadaşlık ortamı bence hepimizin özlemini çektiği bir yapıya sahip. O zamanların klişe esprileri biraz bayatladığı için bazı yerler sıkıcı gelmesine rağmen içinde bulundurduğu olayların orjinalliği hiç bir dizide bulamadığınız zevki size tattıracaktır.

İzlemeye başlayın bırakamayacaksınız... :-)Dizi içindeki iki ana karaktere çok benzediğim söylenebilir. Hep huy, hem de davranış şekilleri olarak ikisininde özellikleri resmen bende buluşmuş Chandler ve Ross. Olaylar ve yaptıkları hakkında en az beş tane uzun yazı çıkartabilirim ama spoiler vermek istemiyorum. Fakat beni birazcık tanımak isteyen iki karakteri biraz seyretse yeterli olur. Tanıyanların yorumları ise "aynı sen!" :)

İşte bazı resimler ve geçen konuşmalardan ufak bir albüm denebilir. Biraz bakın:Hiç yorum yok:

Yorum Gönder