3 Nisan 2014 Perşembe

Sıkıntı

Vizeden çıktığımdan beri garip bir ruh hali içindeyim...
Hani o bezmişlik vardır ya! İşte öyle bir şey yakaladı beni hala bırakmadı.
Sınavda o kadar kötü değildi hani, orta şekerli.

Fakat bir eksiklik var, sanki bir şey yapmalıymışım da yapmamışım. Almam gerekliymiş de almamışım gibi. Bulamadım bir türlü!

Havaların ısınması hani o insanın içini hareketlendiriyordu ya o da yok oldu birden.
Oysa mutlu olmam gerekir ama eksik bir şey var işte. Neyse bulamadım, aklıma gelmiyor bir türlü...


Uzun zaman sonra yeniden dikkatimi çekti, o uzun boylu zayıf, sarışın güzel kız. Çimen yeşili gözlerine bakmaya doyamazsınız görseniz. Konuşmak istedim önce sonra vazgeçtim, içimden 'Sade güzelliğiniz ve duruşunuz göz kamaştırıyor' dedim kendi kendime. Sonra otobüs hareket etti ve yolu seyrettim.

Genelde utangaç biriyimdir, pek insanlara sokulmam ama ilk defa biriyle konuşasım geldi uzun zaman sonra ve vazgeçtim.Yapamazdım zaten, çünkü gün geçtikçe çevremdekileri izledikçe fark ediyorum ki sohbet edebilecek pek bir şeyim yok. Zihnimin içindeki dünyaya gittikçe daha fazla kapanıyorum. Orada ümitler, hayaller, amaçlar, gökkuşakları, pokemonlar, transformerslar var. Mutlu muyum? Değilim sanırım ama mutluymuş gibi davranabiliyorum, büyük bir yalan olduğunu bile bile...

Sanırım eksik olan, aranan belli. Artık bir uğraş sarfetmiyorum insanlara, kendi yalnızlık kalemde o kadar çok vakit geçiriyorum ki konuşmayı unutacağım sanırım.Özlediğim şey belli, bir kızla dolaşmak, sohbet etmek, çimlere oturup çiğdem çitlemek, sinema filmlerinin içinde kaybolup, bir buluşmaya çiçek ile gitmek, son lokmaları hızla yeyip otobüse yetişmek, iki şişe bira devirip, nefis kokan birer bardak sıcak kahvenin muhabbetini özledim...Peki öyle şeyler yapabilecek miyim? Hayır! Çünkü artık savaşmaktan yorulmuş, girmiş olduğu bütün savaşları ağır bir şekilde kaybetmiş bir şövalyeyim...


7 yorum:

 1. çimen yeşili mii :) ne güzelmiş yaa.

  YanıtlaSil
 2. umarım bi daa görersin :)

  YanıtlaSil
 3. görürüm sanırım ya :)

  YanıtlaSil
 4. Git o kızla konuş ve hayatını değiştir. Belki de içini kaplayan sıkıntı budur. Konuşulacak şeylerin var gayet de. Sen yeter ki iste.
  Kaybetmiş olabilirsin ama yeniden başlayabilirsin.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah keşke konuşabilsem. İsterdim ama cesaret bir kere kırıldı mı düzelmesi zor oluyor... :(

   Sil
 5. Utangaç kedi seni hehehe..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah keşke bu kadar da utangaç olmasam. En sevmediğim özelliklerimden biri!

   Sil