7 Nisan 2014 Pazartesi

Beklenen diziler

Beklenen diziler, filmler derslerin vizeleriyle birlikte başlama kararlılığını gösterdiler. Önce Fairy Tail ve arkasından Game of Thrones en çok beklediklerimdi. Ve muhteşem bölümlerle uzun bir aradan sonra geri döndüler.

Fairy Tail müzikleri ve atmosferiyle sizi içine çeken muhteşem bir anime dizi. Büyücüler, Ejderhalar iyi e kötü taraflar hepsi bu loncada :-)
Game of Thrones'te olaylar ve kitapları okumayanlar için ön görülemez derecede kaotik bir senaryoya sahip fantastik dizimiz. Dizinin bu kadar güzel olmasında kitapların yazarını, yönetmeni ve oyuncuları gerçekten tebrik etmek gerekir. Hep beraber kurtları sevdik, Ned'e üzüldük, Stark ailesinin kıyılmasına kahrolduk. Jofrey'e küfrederek stresimizi attık. Khalesiye hayran kaldık, adam gibi adam bastardımız Jon'a 'Sen napıyorsun olum' diyerekten yakındık. Hodor'u bağrımıza bastık, Arya'nın dik duruşunu izledik.

Ve neler olacağını heyecan içinde bekliyoruz...

Dizide üç tane hayran olduğum kadın karakter var.

Daenerys Targaryen karakteri beni büyüsü altına aldı diyebilirim.Margaery Tyrell'i ise siması, gülümsemesi ve bakışlarıyla hoş bulduğum ama nedenini bilmediğim yadsınamaz bir gerçek.Son olarak vahşi kızımız Ygritte. Dizide ilk göründüğü andan itibaren kendisine aşığım.
Ve durumlarına acıdığım, kendimden birer parça bulduğum üç adam var.

İlk olarak ölümüne üzüldüğümüz, böyle olmamalıydı dediğimiz Ned Stark.Görev mi daha büyük Aşk mı? Arada bir yerde gezinen kafası karışık Jon Snow.Son olarak  arada kalan hep dışlanmış Tyrion Lannister.


10 yorum:

 1. Tyrion candır ya :D

  YanıtlaSil
 2. Walking Dead sezon finali yaptı, Game of Thrones başlıyor!
  Zamanlama manidar!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Adamlar çok iyi ayarlıyorlar ya! Ekranın başından ayrılmaya fırsatın olmuyor :D

   Sil
 3. Game of Thrones u ben de takip ediyorum. kitaplarına önce başlamıştım, sonra dizisi çekildi ama dizi gerçekten çok başarılı. beni ned stark ın ölümü tavladı diyebilirim. iyilerin teker teker ölmesi ama her zaman bir umut olması her an her şey olabilir duygusunu yaratıyor.
  ne çekti be bu stark ailesi.. yazııık!.. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah kitaplarını bende çok merak ediyorum. Sen biliyorsundur ama bütün iyiler de ölmesin bea :D

   Harbiden ne çekti garipler.. :)

   Sil
 4. Vizelerim yok diye bir şey söylesem döversiniz sanırım beni toplanıp :D
  MErak ediyorum şu Games of Thrones u ya :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İşte temiz bir sopayı hak ettin :D
   Vizesiz hayatın tadını çıkar eh o arada da güzel dizileri sakın kaçırma bence ;-)

   Sil
 5. Daenerys gerçekten etkileyici bir kadın. Ben ilk sezonunun bir kısmını ziledim bıraktım. Kitabı okuyunca hayalimdeki karakterlerle pek uyuşmadı dizidekiler ve bence hayalimdeki gibi kalmaları daha güzel.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kitapların hayalimizde oluşturduklarıyla dizi, filmlerde oynayan kararkterlerin benzeştiği çok azdır genellikle. Hayalgücümüz her zaman daha güzeldir :)

   Fakat dizi de ayrı olarak başarılı bir uyarlama diyebilirim.

   Daenerys <3 :D

   Sil