17 Ekim 2015 Cumartesi

Zaman

Dünya dönüyor ve zaman hızla geçip gidiyor...
Ömrümüz nasıl akıp gittiğini anlayamadığımız saniyeler arasında bitiyor ve işte biz buna tüm yaşanmışlıklarıyla birlikte hayat diyoruz.

Tabi ki her insanın yaşam tarzı farklı ve kişiden kişiye değişebiliyor. Fakat henüz yirmilerin ortasındaysanız ve işiniz yok ve hala okumaya devam ediyorsanız. İşte orada ortaya çok önemli bir sorun ortaya çıkıyor 'para'. Neyse ki tüm hayatımı dara sokan bir durumda değilim ama yine de ayakkabının içine kaçmış minik bir taş gibi işimin olmamasını hissediyorum, çünkü istediğimi istediğim zaman istediğim şekilde yapamıyorum. Ve bu genel olarak her halime yansıyor sanırım.

Eh okulun yanında da sürekli boş olmanın verdiği sıkıntı, oyun sever biri olarak oyunun zaman kaybı olduğunu düşünecek kadar da stresli bir durumda olduğundan üzerimdeki gerilim bir nebze daha artıyor. Çünkü yıllar geçmiş ve elimde hiç bir şey yokmuş gibi hissediyorum. 

Kendime listelediğim bir sürü yapılacak iş koyduktan sonra hepsinin içinde kaybolmaya başlamıştım bir ara son haftalarda o karmaşıklıktan kurtuldum bir nebze. Artık işleri bitene kadar sürdürüyor veya parçalara bölüpte yapıyorum işte bu iyi geliyor. Planlı olmak iyi bir şeymiş, her ne kadar tam istediğim gibi gerçekleştiremesemde iyi :-)

Halbuki her şey yeni başladı, dersler ve beyin yorucu diğer aktiviteler ama benim şuan sanırım uzun bir tatile ihtiyacım var... Sevgilimle insanların çok olduğu bu kaotik ortamdan uzaklaşıp kafamızı sakinleştirip doğanın seslerini duyacağımız bir yerlere gitme isteği var içimde. Onun dizlerine kafamı koyup uyumak istiyorum belkide biraz gözlerimi kapatsam iyi gelecek tüm strese...


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder